تبلیغات
گروه سیاسی مذهبی مبارز تی √ - هنر
 
گروه سیاسی مذهبی مبارز تی √
وما عدالت را زیر پای مستکبران و زیاده خواهان ذبح نمی کنیم مبارز تی √ ..........................................................
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : جوانِ مبارز
نظرسنجی
شما از چه راهی با گروه مذهبی مبارز تی آشنا شده اید؟پنجشنبه 8 دی 1390
حسن‌آقا!

زنده نگه‌داشتن نام و یاد بزرگان، رسم نیکویی است که هم ادای دین به حساب می‌آید و هم برای انجام کارهای بزرگ، انگیزه ایجاد می‌کند و چه بجا بود که شب گذشته مهندس ضرغامی، رئیس صداوسیما، در شبکه یک سیما درباره ویژگی‌های شخصیتی سرلشکر و دانشمند شهید و پارسای بی‌ادعا، حسن تهرانی‌مقدم، صحبت کرد و چه زیبا بود

نام برنامه که با شخصیت شهید مقدم، تناسب دقیقی داشت و مانند وجود تربیت‌شده و ساخته‌شده‌اش ساده و بی‌تکلف بود. نام «برای حسن‌آقا» انتخاب دلنشینی برای برنامه چند دقیقه‌ای مهندس ضرغامی بود. انتخاب رئیس صداوسیما برای این برنامه به این دلیل بجا بود که مهندس ضرغامی این شهید بزرگوار را از زمان تحصیلات دوره متوسطه می‌شناخت و با او همکلاس و مأنوس بود و این دوستی و رفاقت، بعدها هم در شکل همرزم و همکار ادامه پیدا کرد؛ اما از بین سخنانی که مهندس ضرغامی درباره شهید مقدم گفت و خاطراتی که از وی نقل کرد، دو نکته بسیار مهم مرتبط با هم وجود داشت: 1- هنر حسن‌آقا استفاده از امکانات داخلی بود که یا دیده نمی‌شد و یا کمتر دیده می‌شد که برای انجام کارها و برنامه‌هایش، با آن‌ها شروع می‌کرد و کار و برنامه را معطل تأمین نیازها نمی‌کرد و با این روش، کار آغاز شده را به کاری درخور و بزرگ تبدیل می‌کرد.

2- حسن‌آقا مظهر مدیریت داشته‌ها بود. حسن‌آقا در شناخت داشته‌ها بسیار تیزبین بود و ارزش آن‌ها را می‌دانست و در کنار هم قرار دادن آن‌ها و تبدیل‌شان به مجموعه‌ای که خروجی شگرف داشته باشد، بسیار توانمند بود. این ویژگی در به‌کارگیری نیرو، انتخاب مکان و تهیه ابزار و تجهیزات، به‌وضوح دیده می‌شد. نبود امکانات مطلوب هیچ‌گاه کار حسن‌آقا را متوقف نمی‌کرد.

سرجمع و خلاصه کار حسن‌آقا این بود که پس از جنگ وقتی موشک، محور راهبرد دفاعی ایران قرار گرفت، حسن‌آقا در قلب این راهبرد خیمه زد تا بنیه دفاعی کشور را به استحکامی برساند که فکر تهدید نظامی ایران، پیکر حرامیان را به لرزه اندازد که به لطف الهی به لرزه می‌اندازد. حسن‌آقا! روح بلندت به همراه ارواح یاران صادقت، شاد باد.نوع مطلب :
برچسب ها :

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :