تبلیغات
گروه سیاسی مذهبی مبارز تی √ - فتنه
 
گروه سیاسی مذهبی مبارز تی √
وما عدالت را زیر پای مستکبران و زیاده خواهان ذبح نمی کنیم مبارز تی √ ..........................................................
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : جوانِ مبارز
نظرسنجی
شما از چه راهی با گروه مذهبی مبارز تی آشنا شده اید؟پنجشنبه 8 دی 1390

 

فتنه گران چه کسانی را

کاندیدای مجلس می کنند؟

 

مدعیان اصلاحات و جریان فتنه در حالی كه با ادبیاتی مملو از قهر و ناز، برای حضور در عرصه انتخابات بر مردم منت می‌گذارند و شرط و شروط تعیین می كنند، شتاب بسیاری برای حضور در انتخابات دارند. همزمان مدعیان اصلاحات، با تقلید از الگوی انتخاباتی آبادگران در دومین دوره انتخابات شوراها، تاكتیك «چراغ خاموش-موتور روشن» را برگزیده‌اند.
نقشه راه مدعیات اصلاحات برای انتخابات را می‌توان با كنارهم نهادن قطعات جورچین(پازل) زیر شناسائی كرد:

 


الف: بودن یا نبودن مسأله این است
فتنه‌گران می‌دانند كه عدم حضورشان در انتخابات، مستلزم قرار گرفتن سرنوشت آنان در رده سرنوشت گروهك‌هائی چون حزب توده، نهضت آزادی، جبهه ملی و... و در نتیجه پایان تاریخ مصرف و حذف از عرصه رسمی سیاسی است. از این رو با وجود عطش قدرت و عدم اقبال عمومی ، بعید است آنان این رویكرد را برگزینند و خود را ناگزیر به حضور در انتخابات می دانند.
از سوی دیگر آنها می دانند كه موقعیت چندانی نزد مردم ندارند. به علاوه بسیاری از چهر‌های مشهور این طیف، به دلیل شركت جستن در فتنه‌ها و آشوب‌های پی در پی و نیز ایفای نقش در زد و بندهای اقتصادی و مالی، امیدی به احراز صلاحیت لازم برای حضور در انتخابات ندارند. محمد خاتمی و محمدرضا خاتمی، عبدالله نوری، محسن میردامادی، محسن آرمین، محسن امین زاده، احمد خرم، صفدر حسینی و... دچار چنین تردیدهایی هستند.
از این رو آنها ناگزیرند راه دیگری برای حضور در انتخابات بیابند.

ب: مهره‌های سیاه؛ پیاده‌های سفید 
‌خداوند روح آیت الله مشكینی را در اعلی علیین جای دهد. ایشان در آذرماه 1382 ، در آستانه انتخابات مجلس هفتم در خطبه‌های نماز جمعه قم در قالب توصیه‌هائی به شورای نگهبان بیان کرد كه یك مؤمن دوبار از یك سوراخ گزیده نمی‌شود. باید همانگونه كه زنان روستایی آرد را الك می‌كردند تا فضله‌های موش ازآن جدا شود، شورای نگهبان نیز از ورود داوطلبان فاقد صلاحیت به انتخابات مجلس جلوگیری كند.
با این وصف فتنه‌گران امیدی ندارند خود بتوانند از غربال شورای نگهبان عبور كنند. آنها، می‌كوشند با انتخاب مهره‌های به اصطلاح سفید و واجد صلاحیت، خود در مقام هدایت آنها در شطرنج انتخابات ایفای نقش كنند. آیا، این مهره‌های به اصطلاح سفید، قادر خواهند بود برای آنان نقش پیاده سرباز را ایفا كنند؟ اساسا به همین منظور است که تندروهای فتنه گر برآنند تا خود را برای این مهره‌های به اصطلاح سفید، بزرگ جلوه ‌دهند. بر این اساس آنها مشی "قورباغه‌ای كه می‌خواست گاو شود" را در پیش گرفته‌اند و مدام با باد كردن خویش، و نمایاندن قواره خود به اندازه یك جناح بزرگ و پویا، قیمت خود را برای مهره‌های به اصطلاح سفید بالا می‌برند. 
در همین راستاست که حسن شریعتمداری - فرزند سید كاظم و از عوامل كودتای نوژه- و رجبعلی مزروعی در گفتگوهای خود با رسانه‌های بیگانه، پیشنهاد می‌كنند تا همه سران اصلاحات و زندانیان فتنه 1388 از جمله بهزاد نبوی، میرحسین موسوی، كروبی و حتی عناصر گروهك‌های فسیل شده، داوطلب شوند تا هم شور انتخاباتی در بدنه اجتماعی اصلاحات افزایش یابد و هم در صورتی كه نظام آنها را رد صلاحیت كرد، آنها از میان داوطلبان تائید صلاحیت شده فهرستی را به مردم معرفی كنند!

ج: تدبیر برای فراكسیون بی‌سر
مجالس هفتم و هشتم، فراكسیون متمایل به اصلاح‌طلبان دارای نقصی ارگانیک بود و آن هم اینکه گاه از فرامین و احكام سران اصلاحات تبعیت كامل نداشت. این بدان سبب بود كه این فراكسیون از یك سو سر نداشت و از سوی دیگر از بازوان سازمان‌مندی كه در مدیریت فعال و روزآمد سران اصلاحات بر این فراكسیون موثر باشد، بی بهره بود.
چنانچه در مواردی سران فتنه محتاج استفاده از چند كارمند دون پایه مجلس و چند خبرنگار برای ابلاغ پیام های خود به این فراكسیون بی‌ سر بودند.
بدیهی است كه در انتخابات آتی، سران فتنه، تنها نمی‌توانند با بزرگ‌نمائی خود برای مهره‌های به اصطلاح سفید، مدیریت كارآمد و پایدار خود را بر این پیاده نظام طی چهار سال مجلس نهم حفظ كنند.
آنان نگرانند كه حاصل جمع هوادارانشان در مجلس نهم یك فراكسیون بی‌ سر و جزیره‌ای نیمه مستقل از سران فتنه باشد. از این رو جریان فتنه، نیازمند حضور حداقل چند چهره تاثیر گذار در مجلس نهم برای ایجاد یك لابی قوی است. وظیفه این لابی قوی، از یك سو مدیریت فراكسیون متمایل به اصلاح طلبان بر این نمایندگان به اصطلاح پیاده نظام و از سوی دیگر فراخواندن آنان به تبعیت به موقع از احكام و فرامین سران فتنه است. 

ج: استفاده از ظرفیت‌های رقبا
یكی دیگر از تاكتیك‌های انتخاباتی جریان فتنه، استفاده از ظرفیت‌های موجود در میان اصولگرایان و نیز گروه انحرافی است. آنها امیدوارند از این ظرفیت‌ها، برای دو مرحله اصلی "عبور از غربال شورای نگهبان" و نیز "رقابت‌های انتخاباتی" استفاده كنند. در همین راستا آنها می‌كوشند قدرت چانه‌زنی چهره‌های به اصطلاح متعادل اصولگرایان و یا حتی برخی عناصر دولت را برای تائید صلاحیت داوطلبان كلیدی خود، به كار گیرند. به علاوه از ظرفیت مالی و تشكیلاتی این به اصطلاح چهره‌های متعادل و گروه انحرافی برای توفیق در رقابت‌های انتخاباتی استفاده كنند.
در مواردی گروه انحرافی برخی از پست‌های متوسط مدیریتی را در آموزش و پرورش، بخشداری‌ها و... به اصلاح طلبان سپرده‌اند تا به هم‌افزائی آرای خود با مدعیان اصلاحات امیدوارتر باشد.
9 دی براساس اسناد متقن مروری اجمالی بر آخرین رایزنی های جریان فتنه و مدعی اصلاحات برای تدارك فهرست‌های انتخاباتی انداخته تا با نگاهی به برخی از حوزه‌های انتخابیه، زوایای مستندی از راهبردها و تاكتیك‌های آنان را مورد بررسی قرار ‌دهد.

• استان آذربایجانغربی 
در این استان در كنار نمایندگان فعلی مجلس شورای اسلامی، از "عبدالعلی زاده" وزیر مسكن كابینه خاتمی به عنوان داوطلب حوزه انتخابیه ارومیه یاد می‌شود. مدعیان اصلاحات در ارومیه از جواد آقازاده، اسدالله لطف عطا و صادق محسن پور نیز برای‎حضور در میدان رقابت‌ها یاد می‌ كنند. آنان حتی از محسن پزشكیان نماینده تبریز در مجلس نیز به عنوان داوطلب احتمالی حوزه انتخابیه ارومیه یاد كرده‌اند. هرچند هواداران وی، رای او را در تبریز قابل توجه دانسته و انتقال وی به صحنه رقابت‌های ارومیه را بعید دانسته‌اند.

• استان اردبیل
در این استان از مدتها پیش، چهره های سیاسی و داوطلبان انتخاباتی متمایل به جریان فتنه مرغ مجالس عزا و عروسی شده و سعی دارند با قربان صدقه رفتن برای مردم، زمینه لازم را برای حضور در انتخابات فراهم سازند.
مدعیان اصلاحات حتی ابراز امیدواری كرده‌اند كه با رایزنی‌های یکی از اعضای گروه 7 8، نورالدین پیرموذن، نماینده سابق مشارکتی ، از آمریكا به كشور خویش برگردد و با عبور از غربال شورای نگهبان مجددا راهی مجلس شود! آنها با این امیدواری خام البته در تدارك انتقال آرای احتمالی پیرموذن، به سبد آرای برادر او "كمال الدین پیرموذن" هستند. به علاوه با برجسته ساختن اسامی افرادی چون علی دائی می‌كوشند از محبوبیت نسبی او نزد ورزش دوستان كمال بهره برداری را داشته باشند. همزمان اصلاح‌طلبان اردبیل با گروه انحرافی بده بستان‌هائی هم دارند. چنانچه برای نمونه "بهروز. الف" یكی از اعضای ستاد میر حسین موسوی در اردبیل، ابتدا رئیس آموزش و پرورش نمین و سپس رئیس آموزش سرعین شد. 
جالب آنکه فتنه گران و وابستگان به گروه انحرافی در استان اردبیل، برای هم‌افزائی بیشتر موقعیت خود از ماه‌ پیش طی یك مورد فراخوان نهانی و اغواگرانه، به افراد متنفذ پیغام داده‌اند؛ متن پیغام جنین بود که:«به هر كس كه بتواند رایی جمع كند از الان یك پراید می‌دهیم، بعد از انتخابات هم به ازای هر رای، جداگانه مبلغی را تقدیم می‌‌كنیم.»
• استان اصفهان
در استان اصفهان، فتنه گران استفاده از الگوی اسباب كشی اعضای تحریریه روزنامه‌های زنجیره‌ای را برای تشكل‌های خود برگزیده‌اند. به همین منظور هواداران حزب منحله مشاركت، اعضای خود را در تشكل‌های زنجیره ای دیگر از جمله "سازمان ع. و الف" ساماندهی می‌كنند. داوطلبان احتمالی آنان برای انتخابات ناصر خالقی، مصطفی معین، سید محمود حسینی، استاندار اسبق سیستان و بلوچستان، محمود حجتی، وزیر جهاد كشاورزی دولت خاتمی، بهراد. ب و... هستند.

• استان تهران
برای حوزه انتخابیه تهران، اصلاح‌طلبان بی میل نیستند با شهرداری تهران از یك سو و مراكزی چون میراث فرهنگی و گردشگری نرد عشق ببازند! آنها امیدوارند با كمك مهدی جهانگیری-برادر اسحاق جهانگیری- ، طاها هاشمی و شریف ملك‌زاده و نیز حلقه‌های مطبوعاتی، پیوند خود را با گروه انحرافی و شهرداری تهران تقویت كنند.
اصلاح‌طلبان و اصحاب فتنه در تهران مشغول بررسی بخت داوطلبان زیر برای حضور در صدر فهرست انتخاباتی خود، هستند؛
محمد رضا عارف؛ معاون اول كابینه دوم خاتمی.
اسحاق جهانگیری، عضو كارگزاران و وزیر صنایع كابینه خاتمی.
حسن روحانی، رئیس مركز تحقیقات مجمع تشخیص مصلحت نظام
محمدباقر نوبخت حقیقی، دبیر حزب اعتدال و توسعه و همكار روحانی در مركز تحقیقات مجمع
علی عسگری، نماینده دوره هفتم و همكار حسن روحانی در مركز تحقیقات مجمع
محسن هاشمی رفسنجانی، مدیر عامل سابق مترو
طاها هاشمی طغرلجردی، نماینده دوره پنجم و ششم و معاون سابق سازمان میراث فرهنگی و گردشگری
اصلاح‌طلبان همچنان به موقعیت "محمد قمی" نماینده اسبق این حوزه انتخابیه چشم امید دارند.
در حوزه انتخابیه شهریار، محمد علی كوزه‌گر نماینده دوره ششم، از امیدهای اصلاح‌طلبان برای ورود به مجلس نهم است.

• استان زنجان 
مدعیان اصلاحات در استان زنجان، گمان دارند که موقعیت خود را در مجلس هشتم حفظ كردند و همچنان به تداوم حضور خود در مجلس نهم می‌اندیشند. در این استان، نیز زمزمه‌هائی از بده بستان‌های سیاسی بین گروه انحرافی و فتنه گران شنیده می‌شود. چنانچه با حمایت مدیران وابسته به گروه انحرافی در استانداری زنجان، تركیب هیأت رییسه شورای شهر زنجان، در سال اخیر به سود اصلاح طلبان تغییر كرد. به علاوه برخی از مقامات سیاسی استان به حوزه‌های انتخابیه اصلاح طلبان بیشتر سرك می‌كشند تا به زعم خویش، موقعیت آنها را تقویت ‌كنند.
غیر از نمایندگان كنونی استان زنجان در مجلس كه اغلب –نصیری قیداری، فاضل موسوی و جمشید انصاری- به اصلاح‌طلبان متمایل هستند از "فضایل تقی‌لو" و "مشكینی" به عنوان داوطلبان جریان مدعی اصلاح طلبی یاد می‌شود. تقی لو از سوی بازماندگان گروه شعبانعلی و اسدالله بیات نیز حمایت می‌شود. هواداران آنها امیدوارند موقعیت تقی لو را در میان دانش آموزان دبیرستانی، هیئات مذهبی و گروه های ورزشی و موقعیت مشكینی را در میان مهندسان و متخصان تحكیم كنند. مشكینی در دولت نهم، ریاست سازمان مسكن و شهرسازی استان تهران را بر عهده داشت و سپس ریاست مركز ملی تحقیقات زمین را عهده دار شد. وی سوابق دیگری چون شهرداری زنجان و ریاست سازمان مسكن و شهرسازی استان و تدریس در دانشگاه زنجان را در كارنامه خود دارد و زمزمه‌هائی مبنی بر حمایت وی از سوی گروه انحرافی نیز شنیده می‌شود.

• استان سمنان
در استان سمنان مصطفی كواكبیان نماینده كنونی مجلس و نیز رستم زندی- مدرس دانشگاه آزاد و داوطلب حوزه انتخابیه گرمسار- تمایلات نزدیك به اصلاح‌طلبان و جریان فتنه دارند. کواکبیان علیرغم آنکه هم اکنون در مجلس است اما براندازی فتنه گران در انتخابات 88 را بارها – از جمله در سیمای جمهوری اسلامی- زیر سئوال برد. وی با حمایت از فتنه گران حتی در جلسه ای دانشجویی که عنوان آن عملکرد جریان فتنه بود حاضر نشد و دلیل آن را لفظ "فتنه" در عنوان چنین همایشی دانسته بود. 

• استان قزوین
در استان قزوین، قدرت الله علیخانی-نماینده كنونی قزوین- و پسرانش مهدی و محمد، همراه با غلامحسین شیری، داوود محمدی و محسن بهشتی سرشت، خود را برای كارزار انتخابات آماده می‌كنند. گرچه محمد علیخانی نماینده نیم دوره مجلس هفتم ،برای انتخابات مجلس هشتم نتوانست صلاحیت خود را احراز كند اما دوستانش امیدوارند وی را از حوزه انتخابیه بوئین زهرا، به مجلس بفرستند.
مهدی علیخانی، كه سال گذشته با سید حسن خمینی باجناق شد نیز به عنوان یكی از داوطلبان حوزه انتخابیه قزوین یا بوئین زهرا، مطرح است. علیخانی پدر امیدوار است با حضور همزمان فرزندانش- در صحنه انتخابات، در صورت عدم تائید صلاحیت مجدد محمد، حداقل مهدی را به مجلس بفرستد. علیخانی پدر بیم آن دارد كه در انتخابات آینده ، خود نیز نتواند صلاحیت خود را اثبات كند و از این رو، بعید نیست با آوردن مهدی به صحنه، بكوشد موقعیت سیاسی خود را در استان موروثی كند. 


نوع مطلب : هنر عصر انقلاب اسلام، ضرورت‏های انقلاب، جوانان و انقلاب، 
برچسب ها : نه، نه دی، دی،

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :